Kuaför Mesleki Yeterlilik Belgesi

Toplumsal ve Kişisel Hizmetler

16UY0245-4/02 KUAFÖR MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ
Belge geçerlilik süresi 5 yıldır.
BİRİMLER BİRİM GEÇERLİLİK SÜRESİ
A1-İş Süreçlerinde İş Sağlığı ve Güvenliği, Organizasyon ve Mesleki Gelişim Birimin başarıldığı tarihten itibaren 2 yıldır.
B1-Kadın Saç Kesimi Birim için öngörülen sınavların geçerlilik süresi sınavın başarıldığı tarihten itibaren 1 yıldır. Birimin elde edilebilmesi için başarılan sınav tarihleri arasındaki süre farkı bir yılı geçemez. Yeterlilik birimlerinin geçerlilik süresi birimin başarıldığı tarihten itibaren 2 yıldır.
B2-Kadın Saçına Geçici Şekil Verme Birim için öngörülen sınavların geçerlilik süresi sınavın başarıldığı tarihten itibaren 1 yıldır. Birimin elde edilebilmesi için başarılan sınav tarihleri arasındaki süre farkı bir yılı geçemez. Yeterlilik birimlerinin geçerlilik süresi birimin başarıldığı tarihten itibaren 2 yıldır.
B3-Erkek Saç Kesimi, Şekil Verme ve Tıraş Birim için öngörülen sınavların geçerlilik süresi sınavın başarıldığı tarihten itibaren 1 yıldır. Birimin elde edilebilmesi için başarılan sınav tarihleri arasındaki süre farkı bir yılı geçemez. Yeterlilik birimlerinin geçerlilik süresi birimin başarıldığı tarihten itibaren 2 yıldır.
B4-Saç Rengini Değiştirme Birim için öngörülen sınavların geçerlilik süresi sınavın başarıldığı tarihten itibaren 1 yıldır. Birimin elde edilebilmesi için başarılan sınav tarihleri arasındaki süre farkı bir yılı geçemez. Yeterlilik birimlerinin geçerlilik süresi birimin başarıldığı tarihten itibaren 2 yıldır.
B5-Saça Kalıcı Şekil Verme Birim için öngörülen sınavların geçerlilik süresi sınavın başarıldığı tarihten itibaren 1 yıldır. Birimin elde edilebilmesi için başarılan sınav tarihleri arasındaki süre farkı bir yılı geçemez. Yeterlilik birimlerinin geçerlilik süresi birimin başarıldığı tarihten itibaren 2 yıldır.
GÖZETİM SIKLIĞI
BELGE YENİLEMEDE UYGULANACAK ÖLÇME – DEĞERLENDİRME YÖNTEMİ Beş (5) yıllık geçerlilik süresinin sonunda belge sahibinin performansı aşağıda tanımlanan yöntemlerden en az biri kullanılarak değerlendirmeye tabi tutulur;
a) 5 yıl belge geçerlilik süresi içerisinde toplamda en az iki yıl veya son altı ay boyunca ilgili alanda çalıştığını gösteren kayıtları (hizmet dökümü, referans yazısı/mektubu, sözleşme, fatura, port folyo, vb.) sunmak,
b) Yeterlilik kapsamında yer alan yeterlilik birimleri için tanımlanan uygulama sınavlarına katılmak.
Değerlendirme sonucu olumlu olan adayların belge geçerlilik süreleri 5 yıl daha uzatılır.
16UY0245-4/02 KUAFÖR (SEVİYE 4)
BELGELENDİRME SINAV TABLOSU
ZORUNLU BİRİMLER SINAV ŞEKLİ BAŞARIM NOTU SORU SAYISI SINAV SÜRESİ
(100 ÜZERİNDEN)
T1 P1 T1 P1 T1 P1 T1 P1
A1 İş Süreçlerinde İş Sağlığı ve Güvenliği, Organizasyon ve Mesleki Gelişim X 70 25 50 DK
SEÇMELİ BİRİMLER
B1 Kadın Saç Kesimi X 70 UYGULAMA 40 DK
B2 Kadın Saçına Geçici Şekil Verme X 70 UYGULAMA 40 DK
B3 Erkek Saç Kesimi, Şekil Verme ve Tıraş X 70 UYGULAMA 40 DK
B4 Saç Rengini Değiştirme X 70 UYGULAMA 40 DK
B5 Saça Kalıcı Şekil Verme X 70 UYGULAMA 40 DK

LEAVE REPLY

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir